Přeskočit na obsah

Vyhodili mě od zkoušky na řidičák, kdy můžu zkoušku opakovat?

  • od
vyhodili mě od zkoušky

Zkoušku, tedy přezkoušení odborné způsobilosti pro získání (vrácení) řidičského oprávnění můžete opakovat nejdříve za 5 pracovních dnů. A to ať už test, praktickou jízdu, nebo „konstrukci“ pro sk. C a D.

Jak se lhůta počítá? Jednoduše! 🙂 Pět pracovních dnů je v podstatě vždy o den „více“ v následujícím týdnu. Tedy pokud jsem byl hodnocen stupněm neprospěl v pondělí, tak můžu opakovat následující týden v úterý, samozřejmě za podmínky, že v tomto období nebyl ještě nějaký státní svátek, tedy „nepracovní“ den, ale pouze klasický víkend. Kdyby byl navíc volný den i mimo víkend, tak se lhůta o tento volný den vždy prodlužuje … Výše uvedený příklad názorně: pondělí se nepočítá, 1. pracovní den je úterý, 2. den je středa, 3. den je čtvrtek, 4. den je pátek, sobota a neděle se nepočítá (nejsou pracovními dny), 5. den je pondělí a v úterý můžu k opakované zkoušce.

Ovšem POZOR!!! Ne každá autoškola má k dispozici termíny, kdy Vás může ke zkoušce přihlásit a ne každý úřad má kapacitu na to, aby Vás za pět pracovních dnů znovu přezkoušel. Tedy je, s největší pravděpodobností, možné, že tento termín nebude dodržen a na opakování si počkáte déle