Přeskočit na obsah

Jak se učit na testy z autoškoly?

Jak se učit na testy z autoškoly

Test, nebo-li zkouška z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy se provádí za pomoci výpočetní techniky. Jak se na něj tedy připravit?

Chybou je, pokud si na stránkách MD ČR (v aplikaci eTesty) děláte jen testy, protože se Vám bude stále opakovat jen užší okruh otázek, dejme tomu třeba 300, které budete sice znát dokonale a cvičný test tam zvládnete na 100%, tedy na 50 bodů. Jenže u zkoušky je generován test z celých cca 850 otázek, které jsou pro tento účel k dispozici, z čehož plyne, že jste zhruba 550 otázek nikdy ani neviděli …

Je proto důležité procházet si důsledně jednotlivé oblasti, otázku po otázce, nikoli jen testovat. Cvičný test si můžete občas udělat, jako „kontrolu“ pro Vás, ale oněch cca 850 otázek musíte poctivě projít a znát je všechny. A jen mezi námi – pokud je projdete jednou, tak nemáte šanci, chce to procházet stále dokola, až budete mít absolutní jistotu, že to skutečně umíte … Někomu to stačí 10 x, jiný potřebuje 30 x.

Dovolíme si doporučit vzdělávací aplikaci Autoškola 202X, která je k dispozici jak pro Android, tak i na App store. Lepší aplikaci jsme doposud nenašli a s klidným srdcem ji můžeme doporučit. Nejedná se o placenou reklamu, 🙂 ale o doporučení z vlastních zkušeností. Samozřejmě její placenou verzi, jejíž cena Vás určitě nezruinuje, ale dá Vám přesně to, co potřebujete – jak možnost cvičného testování, tak procházení jednotlivých oblastí, možnosti označení problémových otázek, atd. … A navíc – máte ji stále k dispozici v telefonu, či tabletu a můžete si kdykoliv vyplnit dlouhou chvíli. 🙂

Otázky jsou průběžně aktualizované, je tedy dobré pohlídat si, že zdroj, ze kterého se učíte má opravdu aktuální testovací sadu. O nejnovějších otázkách si doporučujeme přečíst tento článek.